PORTER HINMAN DALE

On the C-SPAN Networks:
PORTER HINMAN DALE was a Republican Senator for Vermont with zero videos in the C-SPAN Video Library.

Appearances by Title:

Previously

U.S. Senator, R-VT December 3, 1923 - June 18, 1934 Videos: 0 U.S. Representative, R-VT 2nd December 6, 1915 - March 3, 1925 Videos: 0

Recent Appearances

See all appearances

Appearance Stats

More

Historical Member of Congress Record

Former Ideology Rankings

Ideology data is based on DW-NOMINATE statistics developed by Keith Poole and Howard Rosenthal. More information can be found at the Voteview Blog .