ROBERT HERMANN FOERDERER

On the C-SPAN Networks:
ROBERT HERMANN FOERDERER was a Republican Representative for Pennsylvania's 4th district with zero videos in the C-SPAN Video Library.

Appearances by Title:

Previously

U.S. Representative, R-PA 4th November 9, 1903 - March 3, 1905 Videos: 0 U.S. Representative, R-PA 99th December 2, 1901 - November 8, 1903 Videos: 0

Recent Appearances

See all appearances

Appearance Stats

More

Historical Member of Congress Record

Former Ideology Rankings

Ideology data is based on DW-NOMINATE statistics developed by Keith Poole and Howard Rosenthal. More information can be found at the Voteview Blog .