SAMUEL JACKSON RANDALL

On the C-SPAN Networks:
SAMUEL JACKSON RANDALL was a Democratic Representative for Pennsylvania's 3rd district with zero videos in the C-SPAN Video Library.

Appearances by Title:

Previously

U.S. Representative, D-PA 3rd December 6, 1875 - March 3, 1891 Videos: 0 U.S. Representative, D-PA 1st December 7, 1863 - December 5, 1875 Videos: 0

Recent Appearances

See all appearances

Appearance Stats

More

Historical Member of Congress Record

Former Ideology Rankings

Ideology data is based on DW-NOMINATE statistics developed by Keith Poole and Howard Rosenthal. More information can be found at the Voteview Blog .