SCOTT FERRIS

On the C-SPAN Networks:
SCOTT FERRIS was a Democratic Representative for Oklahoma's 6th district with zero videos in the C-SPAN Video Library.

Appearances by Title:

Previously

U.S. Representative, D-OK 6th December 6, 1915 - March 3, 1921 Videos: 0 U.S. Representative, D-OK 5th December 2, 1907 - December 5, 1915 Videos: 0

Recent Appearances

See all appearances

Appearance Stats

More

Historical Member of Congress Record

Former Ideology Rankings

Ideology data is based on DW-NOMINATE statistics developed by Keith Poole and Howard Rosenthal. More information can be found at the Voteview Blog .