SHERMAN P. LLOYD

On the C-SPAN Networks:
SHERMAN P. LLOYD was a Republican Representative for Utah's 2nd district with zero videos in the C-SPAN Video Library.

Appearances by Title:

Previously

U.S. Representative, R-UT 2nd January 10, 1967 - October 18, 1972 Videos: 0 U.S. Representative, R-UT 2nd January 9, 1963 - October 3, 1964 Videos: 0

Recent Appearances

See all appearances

Appearance Stats

More

Historical Member of Congress Record

Former Ideology Rankings

Ideology data is based on DW-NOMINATE statistics developed by Keith Poole and Howard Rosenthal. More information can be found at the Voteview Blog .