TAYLOR WEBSTER

On the C-SPAN Networks:
TAYLOR WEBSTER was a Democratic Representative for Ohio's 2nd district with zero videos in the C-SPAN Video Library.

Appearances by Title:

Previously

U.S. Representative, D-OH 2nd September 4, 1837 - March 3, 1839 Videos: 0 U.S. Representative, Jackson-OH 2nd December 2, 1833 - March 3, 1837 Videos: 0

Recent Appearances

See all appearances

Appearance Stats

More

Historical Member of Congress Record

Former Ideology Rankings

Ideology data is based on DW-NOMINATE statistics developed by Keith Poole and Howard Rosenthal. More information can be found at the Voteview Blog .