WILLIAM D. HATHAWAY

Previously

U.S. Senate
U.S. Senator
January 3, 1973 - October 15, 1978 Videos: 0 U.S. House of Representatives
U.S. Representative
January 4, 1965 - October 18, 1972 Videos: 0
Ideology Rankings

Ideology data is based on DW-NOMINATE statistics developed by Keith Poole and Howard Rosenthal. More information can be found at the Voteview Blog .

Recent Appearances

See all appearances

Appearance Stats

More