Jim Bunning


U.S. Senate
U.S. Senator
January 4, 1999 - January 4, 2011 Videos: 351 U.S. House of Representatives
U.S. Representative
December 5, 1986 - January 3, 1999 Videos: 215
Former District Map Ideology Rankings

Ideology data is based on DW-NOMINATE statistics developed by Keith Poole and Howard Rosenthal. More information can be found at the Voteview Blog .

Recent Appearances

See all appearances

Appearance Stats