Ray LaHood

Previously

c. January 23, 2009 - July 2, 2013 Secretary, Department of Transportation Videos: 60 January 3, 1995 - January 3, 2009 U.S. Representative, U.S. House of Representatives Videos: 205 c. November 24, 1992 - c. December 7, 1994 Chief of Staff, Michel, R. (R-IL), U.S. House of Representatives Videos: 1
View Official Bio

Recent Appearances

See all appearances

Appearance Stats

Committees

Show All

Votes

  • 110th Congress

    2007 - 2008
  • 109th Congress

    2005 - 2006
  • 108th Congress

    2003 - 2004
  • 107th Congress

    2001 - 2002
  • 106th Congress

    1999 - 2000
Show All

Bills

  • 110th Congress

    2007 - 2008
  • 109th Congress

    2005 - 2006
  • 108th Congress

    2003 - 2004
  • 107th Congress

    2001 - 2002
  • 106th Congress

    1999 - 2000
Show All