Carroll Campbell Jr.


Governor c. January 9, 1987 - c. January 9, 1995 Videos: 155 U.S. House of Representatives
U.S. Representative
January 3, 1979 - January 3, 1987 Videos: 10
Ideology Rankings

Ideology data is based on DW-NOMINATE statistics developed by Keith Poole and Howard Rosenthal. More information can be found at the Voteview Blog .

Recent Appearances

See all appearances

Appearance Stats